Jak wybrać deskę elewacyjną ?

wpis2

Odpowiednio dobrana deska elewacyjna może być świetną dekoracją wizualną domu. Podczas wyboru deski elewacyjnej należy kierować się kilkoma aspektami:

Odpowiedni dobór koloru deski.

Naszym zdaniem liczba kolorów na budynku nie powinna przekroczyć 3 maksymalnie 4. Jeden kolor dach, drugi okna i drzwi, trzeci tynk i czwarty element dekoracyjny czyli imitacja deski. Inna konfiguracja to jeden kolor dach, okna i drzwi, drugi tynk oraz trzeci element dekoracyjny w postaci deski elewacyjnej. Sugerowane wybór dla dachu, okien i drzwi to kolory ciemne, odcienie czarnego, antracyt, bądź brąz w różnych odcieniach. Tynk to kolory oczywiście bardzo jasne, białe lub odcienie bieli tak zwane połamana biel. Kolor deski elewacyjnej można dobrać pod kolor okien i drzwi. W firmie Wolszon jesteśmy wstanie przygotować bez dodatkowych opłat każdy kolor. Również ciekawym rozwiązaniem są deski kontrastującej z innymi kolorami na budynku. Inspirację znajdują się naszej stronie.

Miejsce zamontowania deski.

deska1

Obecnie mamy modę na montowanie deski między oknami. Wiadomo że moda przemija, a elewacji budynku nie zmienia się za często. Pytani przez naszych Klientów sugerujemy montować deskę elewacyjną w większych powierzchniach niż tylko odcinki między oknami. Ciekawym rozwiązaniem jest np. przyklejenie deski na ściany dostawianego garażu. Innym rozwiązaniem to wypełnienie wnęk przy drzwiach wejściowych lub tarasowych. Również w naszych realizacjach można znaleźć wyklejoną deskę na całych szczytach dachów dwuspadowych.

Wybór struktury deski.

Jako jedyny producent imitacji deski elewacyjnej proponujemy naszym Klientom dwie struktury do wyboru: dąb i sosna. Dąb jest usłojeniem drobnym i taki rodzaj deski posiadamy jako jedyni na rynku. Wzór sosny jest usłojeniem szerokim, z widocznymi dużymi sękami.

4. Szerokość deski.

deska2

Firma Wolszon posiada dwie szerokości deski do wyboru: 12,5 cm oraz 16 cm.

5. Świadomy wybór

Jest to produkt bardzo specyficzny i naprawdę warto zapoznać się z nim przed podjęciem ostatecznej decyzji. Firma Wolszon oferuje darmowe próbki każdemu zainteresowanemu. Próbki oraz wysyłka są całkowicie darmowe.

Szukasz pomocy w wyborze deski elewacyjnej, zadzwoń na pewno pomożemy.