Deska elewacyjna surowa czy pomalowana ?

deska-elewacyjna

Rynek oferuje wiele produktów typu deski elewacyjne. Deski elewacyjne można znaleźć jako naturalny produkt, w formie odcisku w tynku, istnieją deski na podkładzie PCV lub styropianowym. Dostępne są również imitacje deski w formie tak zwanej okładziny ściennej, czyli bardzo cienkie (około 2mm) deski klejone do elewacji. Każdy produkt ma oczywiście swoje plusy i minusy.

Wszystkie te produkty możemy podzielić na dwie grupy: deski już pomalowane i deski surowe, czyli takie którym należy nadać kolor już po montażu na elewacji.

Deski pomalowane

Deski pomalowane mają dużą zaletę, nie trzeba ich malować dzięki czemu oszczędzamy na robociźnie. Drugą zaletą jest fakt, że jesteśmy pewni koloru oraz odcieniu. Wbrew pozorom ta grupa desek ma również wady. Główną wadą jest ograniczenie kolorystyczne. Producenci tego typu produktu mają w swojej gamie 6-8 kolorów. Kolejna kwestia to montaż deski. Na deskę pomalowaną należy bardzo uważać gdyż nie można jej wybrudzić, ani w żaden sposób porysować. Najważniejszą wadą jest jednak cena, która jest znacznie wyższa od deski niepomalowanej.

Deski surowe

imitacja-deski

Deski surowe ich główną wadą jest fakt, że trzeba nadać im kolor po przyklejeniu. Wiąże się to oczywiście z faktem poniesienia kosztów pieniężnych jeśli zlecamy malowanie lub kosztów czasowych jeśli będziemy sami malować. Ogromną zaletą takiej imitacji deski jest fakt, że nie ogranicza nasz kolorystyka. Mamy cała gamę kolorów z próbnika RAL do wyboru. Montaż deski surowej również odbywa się w łatwy sposób. Rysy które mogą wystąpić podczas montażu w późniejszym etapie są całkowicie maskowane w trakcie nanoszenie koloru. Deska Elewacyjna Dekoracyjna jest malowana specjalnym produktem,Betonlasurem firmy Caparol. Produkt ten nadaje desce koloru oraz powłokę ochronną jednocześnie. Cena deski do pomalowania oczywiście jest niższa niż desek z nałożonym kolorem.

Klientom którym zależy na swobodzie wyboru koloru oraz na produkcie najwyższej jakości polecamy Deskę Elewacyjną Dekoracyjną. Darmowe próbki zamówisz na stronie.